Apple TV a tvOS 15: Co je nového

Od Rychlofky

Novinky představené na WWDC 7. června 2021 bohužel neuvidíme dříve než na podzim, tedy pokud se nerozhodnete vstoupit mezi beta testery. Což už můžete, beta je uvolněna, byť prozatím jenom pro vývojáře, veřejná ne.  

Dalo se to tak trochu čekat, ale je to tu – HomePod Mini se bude dát použít jako další reproduktor pro Apple TV. Doposud to šlo pouze s původním velkým HomePodem (který Apple zařízlo). Podle všeho ale pouze pro Apple TV 4K. 

Přes HomPod mini bude navíc možné oslovi Siri a požádat o spuštění seriálů/filmů na Apple TV. 

Na nové hardware to prozatím nevypadá, nový model Apple TV 4K je čerstvě venku. Podrobně v Apple TV (návod a recenze): Jak zprovoznit a základní věci (1)

SharePlay Aktualizace FaceTime umožní rodinné společné sledování a poslouchání a sdílení obrazovek. Ano, skrz FaceTime volání. 

Pokud v Apple TV máte víc členů rodiny, tak přes For All of You se můžete mrknou jaké seriály a filmy vyhovují společným zájmům. Háček je, že se to pochopitelně netýká Netflixu či HBO, tedy něčeho kde je skutečně dostatek obsahu. 

Na iPadu/iPhone si můžete užít nový Apple TV widget. 

Další novinky z WWDC najdete v watchOS 8: Co je nového pro Apple Watch, iPad OS 15 : Co je nového a iOS 15: Co je nového