New York Times už nechce svou Skupinu o vaření na Facebooku.

Od Rychlofky

New York Times už nechce svou Skupinu o vaření na Facebooku (The New York Times Cooking Community). Po dvou letech má přes 77 tisíc členů a ukazuje se, že udržet ji v chodu, je práce pro možná až několik lidí na plný úvazek (už jen kolik času zabere to základní, tedy schvalování členů). Nyní chtějí Skupinu předat skupině 10 až 20 dobrovolníků, kteří by se ujali moderace.

Jeden z mnoha důvodů je ale i ten, že členové Skupiny mají (v takto velkém počtu) zásadně jiné představy o obsahu, než New York Times. A pro NYT prostě „fotka psa s jídlem jeho majitele“ nikam nezapadá  a platit několik lidí za moderování nemá, logicky, opodstatnění. Nakonec i proto, že Skupiny NYT Cooking nemá žádnou reálnou vazbu na NYT Cooking produkt, který stojí 40 USD ročně a dobře funguje (a má i Stránku NYT Cooking s více než 700 tisíci fanoušky).

Užitečné čtení pro každého kdo chce provozovat „velké“ Skupiny na Facebooku najdete v The New York Times is so done with its 77,000-member Facebook cooking group. What happens now?