Množství prominentních účtů na Twitteru kompromitováno a zneužito pro kryptoměnový scam. Velký interní problém Twitteru.

Od Rychlofky

Žádné malé účty, Joe Biden, Bill Gates, Barack Obama, Elon Mus, Kanye West, Jeff Bezos, Binance a množství dalších celebrit a vlivných osobností.

200715183829-01-hacked-twitter-accounts-exlarge-169.jpg

Twitter blames ‚coordinated‘ attack on its systems for hack of Joe Biden, Barack Obama, Bill Gates and others uvádí vysvětlení od Twitteru – koordinovaný útok, který pomocí sociálního inženýrství přesvědčil zaměstnance Twitteru s přístupem k interním systémům.

elon-musk-hack

Jack Dorsey to označil za „těžký den pro Twitter“.  Nepochybně, protože umožnit útočníkům dostat se k interním nástrojům Twitteru co umožňují cokoliv je zásadní bezpečnostní selhání.

2020-07-16 07_50_20-(7) Uživatel Twitter Support na Twitteru_ „We detected what we believe to be a c.png

Útočnící navíc zveřejnili interní screenshoty z pomůcek, které mají k dispozici správci – objevuje se v nich několik velmi zvláštní stavů účtů – Bounces, Blacklist (Search/Trends), Suspend, Perm Suspend, ReadOnly, Compromised, Protected a Throttle. Screenshot ale na Twitteru nehledejte, Twitter je maže velmi rychle po zveřejnění a účty co je zveřejňují rovnou dostanou ban. Via Hackers Convinced Twitter Employee to Help Them Hijack Accounts

Útočníci navíc byli úspěšní i v jiné části, podařilo se jim získat aktuálně přes 12 BTC (tedy něco přes 100 tisíc USD).

Zároveň se velmi rychle rozjíždějí konspirace, včetně té hlavní o útoku na objednávku Donalda Trumpa jehož účet byl nedotčený.

Další články o hacknutém Twitteru

The massive Twitter hack could be a global security crisis (The Verge)

Twitter reveals that its own employee tools contributed to unprecedented hack (The Verge)

Další vývoj v Potvrzeno. Hack Twitteru (dokonce) přes několik zaměstnanců.