Modrá velryba a tajemné úkoly po kterých umírají děti? Fake a záplava výmyslů v médiích.

Od Rychlofky

Modrá velryba a tajemné úkoly po kterých umírají děti? Aktuálně tvrdí, že Sebevražedná hra Modrá velryba se začala šířit i v Česku. Policie vyšetřuje podezřelá úmrtí dětí. Jeden aby po přečtení skoro začal honem zkoumat profily vlastních dětí. Ale možná je dobré si přečíst zejména ještě dobře zpracované české ‚Sebevražedná hra‘ Modrá velryba je fake aneb Co nám vraždí naše děti? a pak i trochu hledat „blue whale“ v zahraničním tisku. A dojít třeba k This Is How A Teenager’s Suicide Sparked Panic Over „Blue Whale“ Online Communities na BuzzFeedu. A pokud ještě stále šílíte, tak toho nechte.

TIP: V roce 2019 se objevil hoax co vypadá jako klon Modré velryby. Viz Momo hoax v mnohém připomíná Modrou velrybu. Opět šíří nezodpovědná média včetně českých

https://youtube.com/watch?v=y5HtwdPlDH0

iDnes napsalo „Sebevražedná“ hra Modrá velryba je v Česku, varujte děti, apeluje policie  kde je nutné upozornit na řadu věcí. Především Policie ČR jasně napsala, že nemá informace o tom, že by tato hra byla v Česku. Což iDnes nevadí, jak jinak,. Ten článek je plný faktický chyb (například té, že použití hashtagu na Facebooku umožní někomu cizímu nějaké dítě najít . neumožní). Nesmysl je i to, že je snad „hra“ zahalena tajemstvím. Není, vše je velmi detailně popsáno v zahraničních médiích, výše uvedený text na Tiscali to dělá velmi dobře v češtině. Všechno je ale marné, čeští novináři se vrhli na psaní o něčem o čem nic neví a ani vědět zjevně nechtějí.

2017-04-13 21_59_16-„Sebevražedná“ hra Modrá velryba je v Česku, varujte děti, apeluje policie - iDN.png

Od Ondřeje Soukupa přišel odkaz na «Привет, я твой куратор». Взгляд на «группы смерти» изнутри pokud chcete něco realistického. Ondřeje případně na Twitteru sledujte, bude se tématu věnovat.

[14.04.17] K předchozímu ještě Projekt E-bezpečí: Abychom pochopili fenomén „modrá velryba“, musíme především pochopit, že Rusko není země zaslíbená. Ruské děti totiž páchají sebevraždy 3x častěji, než je celosvětový průměr… aniž by hrály tuto hru. A pokud vám stále není jasné, tak Modrá velryba – hra motivující děti k sebevražednému jednání? Obyčejný podvod.

2017-04-14 09_31_00-Modrá velryba – hra motivující děti k sebevražednému jednání_ Obyčejný podvod..png

[14.04.17 16:06] Jaká jsou Pravidla hry Modrá velryba? vám ukáže jak „českou“verzi, tak anglický „originál“ (teoreticky ba měl samozřejmě existovat „ruský“ originál, ale ten si případně v Google dokážete najít snadno také).

[14.04.17 19:55] Na iDnes vyšla zpráva ČTK: Experti: Policie varuje před hrou, která neexistuje. Děti ji marně shání. Dost jasně říká to, co víme od samého počátku mediálního šílenství. Modra velryba neexistuje, je to fake, výmysl, hoax. Bohužel i iDnes.cz se včera přidalo k médiím, která bez jakéhokoliv ověření vyvolávala paniku a zveřejňovala nesmysly.

[08.05.17 11:47] Modrá velryba definitivně umřela aneb ve vyhledávání je vše zpět k normálu, tedy nezájmu.