Facebook nejede. Ano. Facebook is down. Nezoufejte, nějak to určitě přežijete * AKTUALIZOVÁNO

Od Rychlofky

Po šesté hodině večerní (cca 18:10 )ve čtvrtek 24. září postihl Facebook velký výpadek. „Service Unavailable“, žádná odpověď po dlouhém čekání či „Sorry, something went wrong“ jsou tři nejčastější reakce na snahu se na Facebook dostat. Takže klasicky, nezoufejte, závada není na vašem přijímači, ale Facebook prostě nejede. Nejede ani mobilní verze a výpadek už zaregistrovaly zahraniční servery (viz třeba Facebook is down, go do something more fun while it recovers).

TIP: V Jak zjistím, jestli má Facebook výpadek? A nejenom Facebook, jakýkoli web se dozvíte, jak si můžete poměrně snadno a rychle ověřit, jestli vaše služba (nejenom Facebook) má výpadek.

18:49 ::: Facebook je částečně zpět, celý svět si oddychl, zmatení lidé přestali volat na 911 a zoufat si. Na Zeměkouli zavládl klid.

19:00 ::: To „částečně“ v předchozím případě je dost oprávněné, protože to má stále mnoho nedostatků – některé věci nefungují a chová se to dost zmateně.

Pondělí 28. září 2015 zhruba 21:00 ::: Facebook opět nefunguje, výpadek se projevuje stejnými příznaky. Mashable správně připomíná, že za poslední tři týdny je to už třetí výpadek: Facebook goes down for the third time in 3 weeks

Předchozí výpadek z 24. září měl v (c) špatný rok.

Na výpadku z pondělí 28. září je zajímavé, že už dokázali opravit chybovou stránku – je tam místo 2014 už správné 2015. 

Na výpadku z pondělí 28. září je zajímavé, že už dokázali opravit chybovou stránku - je tam místo 2014 už správné 2015.

Výpadek je možné vidět i na Facebook Platform Status. V 21:38 je ale tento nový výpadek stále ve stavu „investigating“. Poněkud nedomyšlené je, že Platform Status je provozován na stejných systémech, takže i ten je velmi obtížné načíst. Ze záznamu je vidět, že byl založen v 21:05, třetí výpadek Facebooku se ale projevoval zpomalením už před tímto časem.

21:55 ::: Facebook se podle všeho vrací zpět k normálu.

2015-09-28 21_40_41-Platform Status - Facebook for Developers